Hassas dönemlerde peynir üreticilerinin yanındayız

İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemin peynir üretim süreçlerinde önemli değişiklikleresebep olduğunu biliyoruz. Peynir üretiminde; dalgalanan süt fiyatları, tedarik zincirinde yaşanan sorunlar, değişen tüketici talepleri ve artan rekabet ortamı gibi karşılaştığınız zorlukların farkındayız.​

Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden biri olarak, sahip olduğumuz derin bilgi birikimimiz ve deneyimimizle zorlukların üstesinden gelmeniz, yeni iş fırsatlarını keşfetmeniz için ihtiyacınızı karşılayacak bir çözüm sunuyoruz.​

Feta cheese

Peynir üretiminizi etkileyen Pazar trendleri

Süt maliyetleri

Türkiye’de geçtiğimiz son beş yılda süt maliyetleri beş kat arttı ve sadece bu yıl, üç kat artış gerçekleşti.

Süt kıtlığı​

Dünyada yaşanan süt kıtlığı gün geçtikçe daha da hissediliyor. Süt üretimi azaldıkça maliyetleri artıyor, bu da peynir üretim süreçlerini etkiliyor. Sütü başka bir bölgeden satın almak da yüksek maliyetlere, daha uzun tedarik sürelerine ve beraberinde birçok probleme sebep oluyor.

Tüketici ihtiyaçları​

Tüketiciler en uygun fiyata mümkün olan en kaliteli ve lezzetli peyniri satın almak istiyorlar.  İndirim marketleri ve özel markaların artması, rekabeti ve müşteri kaybı riskini arttırıyor.​

Geçici çözümlerle zaman kaybetmeyin, yaklaşımınızı değiştirin​

Üretimde kullandığınız süt miktarını azaltmak veya randımanı arttırmak için enzim kullanıyor olabilirsiniz. Ancak peynirinizin dokusunu iyileştirmek için yüksek maliyetlere katlanıyor, ya da düşük maliyet için kaliteden ödün veriyor olabilirsiniz.​

Artan maliyetleri tüketicilerinize veya perakendecilere yansıtmandan, aynı peyniri daha iyi    kalitede ve yüksek verimle üretmenin daha iyi bir yolu var.

factbox

Daha iyisi daha düşük maliyetle mümkün

Her enzim aynı değildir ve enzimlerin aktivitesi kalitesine bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu yüzden enzimin birim fiyatı, maliyet için bir gösterge değildir.

İşinizin kısa ve uzun dönemde sürekliliği için bu iki faktörü birlikte düşünün:

  • ​Toplam üretim maliyeti: Birim fiyat x enzim dozajı
  • Enzim performansı. Aktivite başına düşen maliyet ve istikrarlı, hedeflenen performans arasındaki doğru dengeyi yakalayın.
White Cheese on a tomato salad inside plate

Galaya® Prime: Tasarruftan ve kaliteden ödün vermeyin

  • Novozymes Galaya Prime enzimizin sıvı formu sayesinde üretim süreçlerinizi kısaltın.
  • Üretim sürecinde ön çözdürme adımını atlayarak tozlanma riskini, depolama sırasında aktivite kaybını ortadan kaldırın.
  • Peynir üretiminde 1 tonda net 100 litre süt avantajı sağlayın.
  • Telemeden raf ömrünün sonuna kadar peyniriniz için daha iyi bir doku elde edin.
  • Peynir altı suyu kaçaklarının en aza indirgeyin ve peynirinizdeki kuru madde miktarına pozitif etki sağlayın.

Peynir üretiminde 1 ton sütte net 100 litre tasarruf avantajı!

Novozymes Galaya® Prime ile aynı beyaz peyniri, daha yüksek verimle ve daha az süt kullanarak üretebilirsiniz. Tasarruf potansiyelinizi öğrenin.

Galaya® Prime: Tasarruftan ve kaliteden ödün vermeyin

Galaya® Prime ile tüketicilerinizin talep ettiği peynir kalitesinden taviz vermeden, veriminizi uygun maliyetli bir şekilde arttırabilirsiniz.

Galaya® Prime

Neden Novozymes enzimleri?

Danimarka merkezli ve dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden biri olan Novozymes ile çalışmak, zorlu dönemlerde dahi işletme kalitenizin istikrarını korumanıza yardımcı olur.

Uzun yıllar boyunca peynir üretim süreçlerinizi gözlemledik. Sahip olduğumuz derin deneyimle karşılaştığınız zorlukları çözecek ve tüketicilerinizin taleplerini karşılamanızı sağlayacak çözümler geliştiriyoruz.

Uzmanlarımızla birlikte çalışarak kategori liderlerinin arasında yer alın.

factbox contact

Uzmanlarımızla iletişime geçin​. Aşağıdaki alanları doldurun ve sizinle iletişime geçelim.